Смажена Кава
Арабіка
(Ethopia Djimmah 5) – кава гурман, що має яскраво розгорнутий пікантний аромат та інтенсивне забарвлення зерна. У суміші з іншими сортами Джима здатна зберігати свій ніжний, оригінальний смак. Містить велику кількість кофеїну, що надає їй єдиний в своєму роді смак і запах. Надзвичайна в суміші з Колумбійською арабікою.
Неперевершена високогірна арабіка, якій притаманна яскраво виражена кислинка, особливий із середньою насиченістю смак. Дуже гарно проявляє свої смакові властивості у сумішах.
(Kenya A/B fаg, main crop)( Kenya A/А fаg, PLUS) – ця кава визнана кращою в Африці, розпочали вирощувати каву Арабіка недавно, посідає одне з провідних місць у світі по стабільності якості продукції. На території країни розташовано близько 300000 плантацій. Експорт кави реалізується через невелику кількість офіційних експортерів і сурово контролюється державою. У результаті кенійська кава традиційно з’являється на ринку по більш високій ціні ніж зерна іншого походження. Кенійські сорти кави, яка росте на схилах гори Кіліманджаро належить до м’яких сортів. Вона наділена унікальним ароматом чорної смородини з винною кислинкою. Ця кава містить у собі велику кількість кислот, її традиційно змішують для зм’якшення смаку. Має досконалий насичений смак і запах. Букет її ароматів з легким відтінком кислинки. За якістю близька до Колумбійської арабіки.
(Tanzania AA Amex) Сорт кави по смаку подібний на Кенійський сорт, він володіє більш багатим і витонченим смаком з меншою кислотністю. Після збору врожаю проходить первинну вологу обробку. Цю каву збирають у чистих тропічних лісах, на високогір’ях південної частини гори Кіліманджаро.
САНТОС (NY 2/3 scr 17/18, GC) – зерно з легким йодованим присмаком, що нагадує море, тому що це зерно визріває на плантаціях, розташованих недалеко від узбережжя. Смак м’який і делікатний, з низькою кислотністю. Сорт Сантос має ніжний солодкуватий смак та нейтральний аромат. Визнаний кращою основою для сортових сумішей для еспресо.
САНТОС (NY 2/3 scr 17/18, FC) – екзотичний сорт бразильської кави має надзвичайно м’який смак з характерним солодким „післясмаком”.
(Plantation A) Індія була першою державою за межами Африки, де розпочали вирощувати каву. По смаку зерна нагадують індонезійську каву. Вирощена на кавових плантаціях Індії, розташованих на плоскогір’ях південних районів Малабара, Мазері, Мадрас і Курга, володіє приємним смаком і міцним, добре вираженим ароматом. Настій міцний з низькою кислотністю. Гарний у сумішах з м’якими сортами кави. Містить найнижчу кількість кофеїну. Індійська кава Арабіка за своїми товарними властивостями поділяють на наступні сорта – плантейшен А (Plantation A) плантейшен В (Plantation B), плантейшен Р.В. (Plantation P.B.) і більш низькі.
(Papua New Guinea PSC X) – острів Нова Гвінея відрізняється м’яким кліматом і плодовитим ґрунтом. Вирощувати каву в Новій Гвінеї почали в 1937 році. Зерна для першої плантації були завезені з Ямайки. Деякі експерти вважають вирощувану на цій території каву найкращою у світі. Зерна мають м’який помірний смак, з невеликою кислинкою. Ці зерна підходять для сортових сумішей, але із-за оригінального смаку також можуть використовуватись як specialty coffees. Цій арабіці притаманний особливий шляхетний букет аромату.
(Honduras SHG) – високоякісний вид Арабіки. Ця кава володіє великою екстрактивністю і специфічним смаком. За смаковими властивостями наближений до колумбійської кави. Кава середньої міцності, негострий смак. При обсмажуванні і помолі розкриває цілу гаму смакових відтінків. Ніжний, шляхетний смак прийдеться до смаку справжнім шанувальникам кави.
(Guatemala SHB) – зерна, вирощені в Гватемалі, по праву вважаються одними з кращих в Центральній Америці. Для Гватемальських сортів кави характерний гарний зовнішній вид. Кава росте на висоті 1600 – 2000 м над рівнем моря і вище. Плантації захищені від морозу і прямих сонячних променів широколистяними деревами. Всю каву, вирощену у Гватемалі, традиційно обробляють мокрим способом. Напій має характерний смак темного шоколаду з відтінками спецій та фруктів. Сильно виражений гострий смак, збільшена кислотність і особливий, з присмаком диму, аромат. Настій міцний, екстрактивний. Приємний у співвідношенні з м’якими сортами кави.
(Columbia Excelso) – займає перше місце в світі по об’ємам продажу Арабіки. Колумбійська кава має добру рекомендацію і продається у великих кількостях на ринках всього світу. Можна сказати, що „колумбійська кава” стала синонімом „хороша кава”. Columbia Excelso – одна з найкращих у світі сортів кави. Вирощений на схилах Анд на висоті 1500-1800 м над рівнем моря, володіє багатим смаком, досконало врівноважена. Кава дуже делікатна і трішечки кислувата, їй притаманний чудовий аромат, середня міцність і виразний акцент смаку. Смак колумбійської кави характеризується часто словом „шовковистий”, належить до найбільш гармонійних ґатунків кави, які можна пити у будь-який час протягом дня. Гарна у співвідношенні з будь-якими сортами кави.
(Costa Rica SHB) – Завдяки помірному гірському клімату в Коста-Ріці вирощують неперевершену каву. Як і в Гватемалі, каву вирощують невеликі фермерські господарства. Кращі зерна вирощують в провінції Трес Ріос неподалік від столиці Сан-Хосе. Кава з чудовою кислинкою, характерною для кращих сортів Центральної Америки. Напій володіє глибоким пікантним смаком з відтінком димку. КОСТА-РІКА(Costa Rica SHB) цей сорт прямо протилежний бразильському. Різкий, концентрований, солодкуватий смак більше підходить шанувальникам міцної кави. При виборі правильного помолу (максимально мілкого) підходить і для приготування „кава по східному”. Характерний міцний і насичений смак нагадує старе бургундське вино. Цій каві притаманний м’який шовковистий смак з виразною кислинкою
(Mexico) Вирощена на морському березі біля підніжжя гірського хребта, ця кава гармонійно поєднує в собі міцність і аромат. Її приємний смак з ніжним горіховим відтінком можна порівняти з хорошим білим вином.
(Salvador) Сильно виражений тонкий присмак, ніжний аромат. Пряність та димний присмак привертають шанувальників кави усього світу
(Maragogype) – один із елітних сортів кави в якій поєднуються традиції та інновації, ручна праця та високі технології. Саме ці особливості відносять цей сорт до найцікавіших серед серії Specialty Exclusive. Неперевершена кислинка, середня насиченість, збалансована смакова гамма з приємним винним присмаком створює відчуття екзотики.
Бурунді — невелика африканська держава, де кава вирощується тільки з 1930-х років. Сьогодні ця країна збирає до 40 тис. т кави щорічно, причому поступово виробництво зерен розширюється. Кава є однією з основних експортних культур для Бурунді — економіка держави значною мірою залежить від її виробництва, а тому уряд тільки вітає збільшення числа плантацій і обсягів поставок зерен. Кава з Бурунді за визначенням є екологічно чистим, органічним — селянським господарством, що вирощують його, просто не мають коштів на придбання хімікатів. При цьому самі кавові зерна виявляються досить якісними — кава з Бурунді цінується за його благородний аромат, хорошу кислотність і насиченість, а також оригінальний, яскравий смак. Все це заслуга клімату, а не технологій розведення — кава в Бурунді вирощується на високогірних плантаціях, де самою природою створені ідеальні умови для розведення кавових дерев.
Робуста
РОБУСТА – кава з різким ароматом. Вирощується на висоті до 600м. над рівнем моря. Містить більше кофеїну ніж арабіка. Робусту використовують в основному для виробництва розчинної кави, а також в сортових сумішах. В Італії її добавляють в суміші для отримання більш стійкої і густої пінки.
(Cameroon Gros Grain) В Західній Африці популярним видом кави вважається робуста, її в основному використовують для кавових сумішей і розчинної кави. При приготуванні камерунської кави одержуємо напій інтенсивного темного кольору та насиченого аромату з легкою гірчинкою та горіховим смаком. Зерно камерунської робусти містить чимало кофеїну і має тонізуючий ефект. Її з успіхом використовують як додаток до інших ґатунків зерна, що надає напою більшої екстрактивності та розкутості.
(Madagascar Grade 1) Острів Мадагаскар, який розташований на двадцять другій позиції світових експортерів кави у світі, вирощують “Robusta”, “Arabica” і “Excelse”. З 1900 року з Кот-д’Івуару і Конго були ввезені сорти “Robusta”. Характерна ознака Мадагаскарської робусти – врівноважений смак з поміркованою кислотністю. Це зерно є чудовою сировиною до кави капучіно.
(Tanzania Bukoba FAQ) Каву, що вирощують у Танзанії можна розділити на північні та південні сорти. Справжня кава з півночі країни, яка вирощена на горі Кіліманджаро на кордоні з Кенією, вражає своїми смаковими якостями, що нагадує кенійські сорти, але із меншою кислотністю, а основа ніжніша і легша. Характерна ознака якості кави із Танзанії „помірний” смак із неперевершеним ароматом. Досить часто гурмани кави надають перевагу Танзанським сортам через їхню делікатну кислинку (на відміну від інших сортів робусти).
(Uganda Standard Screen 15) Більшість кави, вирощеної в Уганді – сорт “Robusta”. Цій каві характерний насичений , міцний і глибокий смак з особливими композиційними відтінками, і відмінну консистенцію. Ця робуста є цінним і досконалим матеріалом для створення різних сумішей з іншими ґатунками кави і переважно використовується як основа для сумішей. Напій приготовлений на основі зерна робусти Уганди несе справжню насолоду і має тонізуючі властивості. Характерний великим вмістом кофеїну
(India Cherry AА) – високоякісна робуста Cherry, вирощені на плантаціях біля індійського міста Бангалор. Відзначається міцним смаком, пікантним ароматом і характерним, вишуканим присмаком з легкою кислинкою. На відміну від індійської арабіки, зерна робусти Черрі мають найвищий вміст кофеїну.
(Vietnam Grade 1) кава характерна яскраво вираженим, терпким смаком та свіжим, насиченим ароматом. Використовується з іншими видами кави, створюючи тонізуючий і ароматний напій
(Indonesia ELB G3 450 bc) – азіатський сорт кави, вирощена серед тропічних лісів східної частини острова Суматра (Індонезія), оброблена вологим методом (кавові зерна вивільняються від оболонки методом вимивання). Збудливий букет аромату та витончений смак індонезійської кави принесли їй славу шляхетного напою високого ґатунку. Вміст кофеїну у робусті з кращих індонезійських плантацій досить високий, що дозволяє отримувати міцний напій, а також використовувати його у поєднанні з іншими видами кави, у сумішах. Кава має слабку кислотність, міцна з присмаком шоколаду. При вживанні з різними добавками (молоко, вершки) не втрачає смакових властивостей.
.